Як правильно працювати над піснею
- Робота над мелодією.
- Робота з диханням.
- Робота над текстом.
- Робота над драматургією.
- Об’єднання всіх компонентів.
Робота над мелодією
Багато людей одразу намагаються запам’ятати мелодію зі словами. Але це не є кращим способом. Для початку мелодію необхідно прослухати або зіграти декілька раз. Після цього її можна проспівувати на улюблену голосну (наприклад, «а») та без акомпанементу. Можливе навіть поєднання декількох голосних (наприклад, «а» та «у», або «о» та «і»). Головна задача – повністю сконцентруватися на мелодії та якісно її вивчити.Треба звертати увагу як на найвищі звуки, так і найнижчі. Якщо виникають труднощі на деяких ділянках, зупиніться та декілька раз проспівайте саме це місце. Під час тренувань необхідно слідкувати за: ритмом, тривалостями (тримайте ноту скільки необхідно), висотою мелодії (намагайтеся не фальшивити).
Робота з диханням
Обов’язково знайдіть місця де ви будете брати дихання, зробіть помітки в нотах. Не забувайте про паузи. Набирайте достатню кількість повітря та намагайтеся його «розтягнути» на всю фразу. Пам’ятайте, що повітря необхідно набирати у діафрагму (під час співу «допомагайте» собі пресом, активно працює живіт). Вдихаємо носом. Намагайтеся набирати повітря безшумно. Щоб вчасно почати фразу після довгого програшу набирайте повітря заздалегідь.Робота над текстом
Робота починається з ознайомлення з повним текстом пісні: спочатку прочитайте текст вголос. Слід не забувати про гарну дикцію. Прогляньте важко вимовляємі слова, фрази та приділіть їм увагу – повільно повторюйте їх, а потім з кожним повторенням все швидше. Спробуйте промовити важкі ділянки як скоромовку. Після такого детального опрацювання важких місць тексту ви зможете більше уваги приділяти якості співу і не відволікатися на слова пісні.Робота над драматургією
Цей крок є одним з найважливіших при вивченні нової пісні. Необхідно вивчити пісню так, щоб вона мала хоча б якийсь сенс, була емоційно наповнена. Для цього виконавцю треба проникнути душею у суть тексту (якщо він на іншій мові виконавцю слід відшукати переклад тексту на його рідну мову). Спробуйте виразно прочитати його як вірш, уявляючи себе на сцені або як актор, що грає на сцені. Змалюйте в уяві події та головних героїв пісні, подумайте які емоції вони відчувають, як відображаються на них ситуації та сюжетні звороти.Поміркуйте над суттю всього тексту, уявіть себе в тій ситуації, що описується в пісні, спробуйте співвіднести твір зі своїми життєвими ситуаціями, які пробуджують в вас сильні емоції.
Об’єднання всіх компонентів
Коли ви вже достатньо часу і уваги приділили різним компонентам пісні і якісно їх відпрацювали, настає час все об’єднати. Намагайтеся виконати пісню, тримаючи в голові завдання з кожного пункту. Спробуйте записати своє виконання на диктофон, так ви зможете проаналізувати недоліки і зрозуміти над чим ще необхідно попрацювати. Намагайтеся не копіювати виконання інших співаків та порівнювати себе з ними. Проведіть експерименти з динамікою та звучністю звуку. Спробуйте наповнити пісню «своїм» сенсом.Також для розвитку здыбностей та профессійному освоєнню вокалу радимо ознайомитися з книгою Пекерської Є. М. «Вокальна абетка».Якщо ви відчуваєте, що пісня не виходить, не розчаровуйтесь. Повторюйте, повторюйте й ще раз повторюйте! Пам’ятайте, що кількість завжди переходить у якість!
Немає коментарів:
Дописати коментар